690-373-572 marcin@sob-bud.pl

Tynki maszynowe

Maszynowe nakładanie tynków to nowoczesna alternatywa, zyskująca coraz większą popularność. Wykańczanie w ten sposób powierzchni ścian i sufitów to szybkość, ekonomia oraz estetyka. Zarówno tradycyjne tynki cementowo-wapienne, jak i tynki gipsowe można nakładać przy pomocy agregatu tynkarskiego.
Materiałami do wykonywania maszynowych tynków cementowo-wapiennych są fabrycznie przygotowane suche mieszanki spoiw mineralnych, lekkich wypełniaczy i domieszek poprawiających własności użytkowe. Po wymieszaniu z woda stanowią jednorodna masę. Tynki cementowo-wapienne mogą być ostatecznym wykończeniem ściany, lub stanowić podłoże pod gładzie gipsowe, tynki mineralne lub akrylowe.

Wykonanie tynków gipsowych przez naszą firmę wiąże się z korzyściami takimi jak wchłanianie nadmiaru wilgoci przez gips, a następnie jej uwalnianie w pomieszczeniu gdy jest zbyt sucho. Tynki gipsowe nadają się na każdego rodzaju podłoża, jedynym warunkiem jest odpowiednia nośność. Ich zaletą jest regulacja poziomu wilgotności w pomieszczeniach jednocześnie poprawiając mikroklimat.

Tynkowanie maszynowe Kraków | Wylewki miksokretem